تفاوت سرور اختصاصی مدیریت شده با نوع معمولی

managed-server

در بازار امروز، انواع مختلفی از سرویس های هاستینگ عرضه می شوند که وجود این تنوع، انتخاب یکی از آنها را مشکل می کند. حتی اگر هم در نهایت یکی را انتخاب کنید، بعد از آن باید پلن های زیر مجموعه هر کدام را بررسی کنید.

مثلا ممکن است سرور اختصاصی یا مجازی را انتخاب کرده باشید، پس از آن باید ببینید که نوع مدیریت شده آنرا انتخاب کنید یا نوع مدیریت نشده آنرا. برخی از انواع سرورها بسیار شبیه هم هستند و ممکن است افراد تازه کار هیچ فرقی بین آنها نیابند.

به هر حال اگر در انتخاب سرور مدیریت شده و سرور بدون مدیریت مردد هستید، ادامه مطلب را حتما بخوانید.

سرور اختصاصی/مجازی مدیریت شده:

منظور از این نوع سرور، سروری است که فقط خود شما از آن استفاده می کنید، اما کنترل های اجرایی و مدیریت آن با سرویس دهنده است. مدیریت شده به این معنی که شما هیچ نگرانی بابت ستاپ و نگهداری سرور و همچنین رفع مشکلات احتمالی آن نخواهید داشت. همانطور که می دانید کار مدیریت سرور، کاری تخصصی است و توصیه می شود که آنرا به کاردان آن بسپارید و شما با خیالی آسوده و مانند یک هاست اشتراکی ولی با امکانات و ریسورس بیشتر، امنیت بهتر، سرعت بالاتر فقط از سرویس استفاده کنید.

به عبارت دیگر این خدمات دهنده هاستینگ است که مسئول نصب برنامه های مورد نیاز، بی نقص بودن، عملکرد درست و اعتبار و آپتایم سرور می باشد. بسیاری از افراد به این دلیل این نوع هاستینگ را انتخاب می کنند که برای کاربران بدون تخصص در زمینه مدیریت سرور، بسیار ایده آل است. این نوع هاستینگ از نظر قیمت و هزینه کمی گرانتر از سرور بدون مدیریت میباشد.

سرور اختصاصی/مجازی بدون مدیریت:

این نوع سرور هم شبیه سرور اختصاصی/مجازی با مدیریت است. تفاوت اصلی این دو اینست که در این حالت نصب برنامه های لازم روی سرور، پشتیبانی و مدیریت سرور بر عهده شماست که برای کسی که تازه شروع به کار میکند، انجام آن شاید اساسا مقدور نباشد.

در سرورهای بدون مدیریت، شما تنها سرور را اجاره میکنید که برایتان ارزانتر تمام می شود. اما امنیت سرور در هاستینگ سرور مدیریت شده بسیار بیشتر است زیرا از تجربه و تخصص کارشناسان کارآزموده بهره میبرید که این امر برای شرکت های بزرگ و تجارت های گوناگون بسیار مناسب است. به همین دلیل هاستینگ سرور مدیریت شده از نظر هزینه گرانتر میباشد.

تفاوت های اصلی:

اصلی ترین تفاوت هاستینگ سرور معمولی و هاستینگ مدیریت شده، توانایی و میزان کنترل شما بر روی سرور است. در سرور مدیریت نشده، شما سرور را اجاره میکنید و کنترل کامل آن به دست خودتان است اما در سرور مدیریت شده نگرانی از بابت نگهداری و بروزرسانی سرور که کاری تخصصی است، ندارید. بسیاری از افراد هاستینگ سرور اختصاصی و مجازی مدیریت شده را ترجیح می دهند.

 

Webramz – Professional Managed Hosting Since 2004

امتیاز کاربران
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *