مزایای هاستینگ مجازی برای تجارت الکترونیکی
ممکن است بعضی از افراد با شنیدن نام سرور مجازی به یاد وی.پی.اس هاستینگ یا کلاد هاستینگ (هاستینگ ابری) بیافتند. با این حال امروزه برخی از طراحان وب سایت با استفاده از نرم افزارهای مجازی سازی درصدد استفاده از هر دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز بر روی یک سرور هاستینگ هستند که به این ترتیب بسیاری از محدودیت ها از بین می روند. به کار بردن این روش توسط سازندگان سایت ها برای کسب و کارهای دیجیتال ، با بهره گیری از سئو و هرگونه نرم افزار تجاری موجود و قابل اجرا بر روی یکی از سیستم عامل ها، منافع زیادی به همراه دارد.

مزیت های میزبانی سرور مجازی

مزایای خرید سرور مجازی برای کسب و کارهای دیجیتال به شرح زیر است :

سازگاری نامحدود امروزه نرم افزارهای مجازی سازی با از میان برداشتن محدودیت ها، امکانات زیادی را به وجود آورده اند. در گذشته انتخاب یک سیستم عامل برای وب هاستینگ مشکل بود اما این روزها سازندگان سایت می توانند هر نوع نرم افزار دلخواهی را نصب کرده و از خدمات آن بهره مند شوند. البته باید این نکته را بیان کرد که از این نرم افزارها نمی توان در هاستینگ مشترک استفاده کرد. مثلا اگر می خواهید نرم افزار مجازی سازی VMware یا Xen را به کار ببرید باید به دنبال هاستینگ سرور اختصاصی یا VPS خوب نیز باشید. مزایای مربوط به هزینه در گذشته برای داشتن وب سرور لینوکس یا ویندوز باید دو نوع سرور هاستینگ اختصاصی مجزا خریداری می کردید اما امروزه با استفاده از نرم افزار مجازی سازی می توانید با نصف هزینه یا کمتر هر سیستم عامل را به طور جداگانه در سرور مجازی در اختیار داشته باشید.

سیستم عامل سرور مجازی چگونه کار می کند؟

این سیستم های جدا از سیستم عامل اصلی وب سرور هستند، یعنی هر آسیبی به آنها برسد، سیستم عامل اصلی را دچار مشکل نمی‌کند مانند یک کامپیوتر که داخل کامپیوتر دیگری است و هر کدام مجزا کار می کنند. برخی از افراد این سیستم‌ها را برای تشخیص فایل‌های مشکوک به داشتن ویروس به کار می برند با اینکه خطرناک ترین ویروس هم نمی تواند به سیستم عامل اصلی صدمه ای وارد کند. باید هنگام نصب سیستم عامل های دیگر، به میزان حافظه (Ram) سرور خود توجه کنید. نرم افزارهای مجازی امکانات سرور شما را افزایش نمی‌دهند بلکه فقط آن را از سیستم عامل های دیگر جدا می‌کنند.

Webramz – Professional Managed Hosting Since 2004

رتبه: 4.8 از 966 رأی

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *