ثبت دامنه

اولین گام جهت حضور در عرصه پهناور وب، انتخاب نام دامنه و ثبت دامنه است. انتخاب نام و ثبت دامنه مناسب گاها میتواند بسیار سخت باشد چرا که بطور معمول نامهای مد نظر شما قبلا به ثبت رسیده و پیدا کردن نامی مشابه نیز زمانبر یا غیر ممکن است. از اینرو توصیه ها و موارد ذکر شده در ذیل میتواند کمک کوچکی برای انتخاب نام و ثبت دامین باشد. برای انتخاب نام مناسب و جستجوی دامنه، چندین معیار است که می بایست درنظر گرفته شود:

همه چیز از یک دامنه خوب شروع میشه!

www.
بررسی قابلیت ثبت
 

هر نام دامین از دو بخش تشکیل شده است که بخش اول که بخش اصلی نام دامنه است که بهتر است متناسب با نام سازمان، موسسه، شرکت، مجموعه یا نام محصول شما باشد و بخش دوم که پسوند دامنه نام دارد که با توجه به نوع فعالیت سایت انتخاب می گردد. بعنوان مثال دامنه webramz.com که وب رمز بخش اول دامنه و com پسوند آن است. بهتر است همزمان با ثبت پسوند اصلی، پسوند های مهم و رایج دیگر که احتمال ثبت آن توسط اشخاص دیگر است را نیز به ثبت برسانید، بعنوان مثال پسوند های net، org، ir، biz نام دامنه شما هر چقدر کوتاهتر باشد، علاوه بر آنکه بهتر به خاطر سپرده می شود، از دید موتورهای جستجو ارزش و اهمیت بیشتری خواهد داشت. اگر نام سازمان یا شرکت شما طولانی است می توانید مخفف نام شرکت را بعنوان نام دامنه به ثبت برسانید. بعنوان مثال اگر نام شرکت شما مشاوران عصر تکنولوژی است، می توانید بجای ثبت دامنه moshaveranasrtechnology.com، دامنه mat.com یا m-a-t.comm و یا matco.com را به ثبت برسانید.

ثبت دامنه با وب رمز

مجموعه وب رمز، امکان جستجوی دامنه و سفارش ثبت دامنه هاي .com .net .org .co .info .biz .name .tv .tel .asia .ir .co.ir .ac.ir .net.ir .org.ir .sch.ir .gov.ir را بصورت آنلاين در اختيار شما ميگذارد. لطفا قبل از ارسال سفارش ثبت دامین، امکان ثبت دامنه را توسط فرم جستجوي دومين در اين صفحه بررسي نماييد.

فرم فوق مکان جستجوی دامنه و دریافت Whois دامین را در اختیار شما میگذارد. از این فرم جهت یافتن دامین مناسب میتوانید استفاده کنید و جهت خرید و ثبت دامنه؛ در صورتیکه نتیجه جستجوی دامنه مورد نظر شما “آزاد برای ثبت!” بود؛ بر روی لینک “این دامنه را ثبت کنید!” کلیک کرده و مراحل سفارش را دنبال کنید.

برای راه اندازی وب سایت و یا ایجاد ایمیل اختصاصی با برند تجاری؛ شما بایست نام دامین مناسبی را ابتدا به ثبت رسانده و برای آن خدمات هاستینگ نیز سفارش دهید. نام دامین تنها آدرس سایت و برند شماست و خدمات هاستینگ جهت راه اندازی وب سایت و ایمیل الزامیست.

فرم های جستجوی ثبت دامنه در تمامی سایت ها از اطلاعات whois جهت بررسی آزاد بودن دومین استفاده میکنند. در موارد خاصی ممکن به اشتباه دامینی که اساسا قابل ثبت نیست؛ در نتایج جستجوی دامنه آزاد نمایش داده شود. لذا در مواردی ممکن است دامینی را سفارش دهید که قابل ثبت نیست. وب رمز در این موارد پس از ارسال سفارش در صورت مشکل در ثبت دامنه آنرا به اطلاع شما خواهد رساند.

مزایای خرید و ثبت دومين با وب رمز:

– مالکیت قانونی و کامل دامنه به نام ثبت کننده خواهد بود. (Legal Holder) – دامنه دارای کنترل پنل اختصاصي جهت کنترل کامل سرویس دامین است. – دامنه توسط رجیستررهای معتبر بین المللی و مرکز ثبت دامنه های آی.آر ثبت ميگردد. – وب رمز کارگزار رسمی مرکز ثبت دامنه آی.آر و دایرکت آی است. – وب رمز بیش از ۱۰ سال سابقه و تجربه خدمات هاست و دامنه دارد. – بیش از ۵۰/۰۰۰ دامنه آی.آر و دامنه های بین المللی توسط وب رمز تا بحال به ثبت رسیده است. – اعتماد بیش از ۱۰/۰۰۰ شرکت و سازمان و وبمستر به خدمات هاست و دامنه وب رمز. – ثبت دامنه با امکان پرداخت آنلاین و ثبت فوری توسط خود شما در تمامی ۲۴ ساعت

در صورت نیاز همزمان با سفارش ثبت دامین میتوانید انواع سرویس های هاست ویندوز و یا هاست لینوکس و یا هاست ایمیل یا هاست وردپرس با نصب رایگان وردپرس را با وب رمز سفارش دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات هاستینگ وب رمز به صفحه هاستینگ مراجعه کنید.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،