webramz

تمدید دامنه Domain Renew

تمدید دامنه ها

با وب رمز؛ امکان تمدید دامنه ارزان و سریع برای دامین های بین المللی com, net, org, co, info, biz … به مدت زمان یک یا چند سال و همچنین تمدید دامنه IR را برای یکسال یا پنج سال فراهم شده است.

در نظر داشته باشید در هر زمان حتی اگر دامین شما فعلا اعتبار دارد می‌توانید دامنه را تمدید کنید. و با تمدید دامین به تعداد سال سفارش داده شده؛ از تاریخ انقضا فعلی دومین به اعتبار آن افزوده می‌شود. به بیان دیگر تمدید زود هنگام دامین باعث از بین رفتن مدت زمان اعتبار باقیمانده نمی‌شود. توصیه ما اینست که همیشه زودتر از موعد نسبت به تمدید دامین اقدام کنید.

جهت تمدید دامنه خود؛ به پرتال کاربران وب رمز خود در سایت وارد شده، به بخش دامین ها رفته و برروی کلید تمدید جلوی نام هر دامین کلیک کنید. در مرحله بعد می‌توانید تعداد سال جهت تمدید دامنه را انتخاب کرده و مراحل تمدید و پرداخت را دنبال کنید.

انقضای دامنه

در صورت سپری شدن موعد انقضا دامنه؛ احتمال امکان تمدید آن تا ۲۸ روز با هزینه معمول وجود دارد. پس از گذشت ۳۰ روز از تاریخ انقضا با توجه به شرایط مختلف رجیسترها ممکن است با دریافت جریمه (بعضا سنگین) دامین را برای مالک فعلی تمدید کنند. این جریمه در دامین های بین المللی یکصد دلار است؛ که هزینه بسیار بالایی است. در صورت عدم تمدید به هر نحو طی ۶۵ تا ۷۵ روز معمولا دامین مجدد برای ثبت عموم آزاد می‌گردد. و اگر دامینی نام مناسبی داشته باشد و یا سایت آن در زمان فعالیت ارزشی از لحاظ رتبه در موتورهای جستجو داشته باشد؛ بایست با نام دامین وداع کنید چون بلافاصله پس از آزاد شدن توسط روبوت‌های شرکتهای دلال؛ دامین ثبت خواهد شد.

دامین خود را از دست ندهید!

اگرچه دامین منقضی شده را میتوان بطور معمول تا ۲۸ روز از تاریخ انقضا با هزینه معمول تمدید کرد؛ در صورت سفارش تمدید پس از انقضا و عدم انجام عملیات تمدید به موقع به هر دلیل مثل نقص در سیستم یا سفارش مشکل خورده؛ شرایط یک پسوند خاص دامنه… ممکن است باعث شود دامین قفل شده و شامل جریمه جهت تمدید شود. لذا برای تمدید دومین هر چه سریعتر و قبل از تاریخ انقضا اقدام کنید؛ چون پس از موعد انقضا وب رمز هیچ مسئولیتی بابت امکان تمدید دامین نمی‌پذیرد.

سوالات متداول

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تمدید دامنه زودتر از زمان اتمام می‌توانید به این لینک مراجعه نمایید.
برای آگاه شدن از وضعیت انقضای دامنه‌های ‌آی‌آر و دامنه‌های ببین‌المللی و کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید
هزینه تمدید دامنه معادل هزینه ثبت دامنه است. فقط در صورتی که در دوره ۳۰ تا ۴۰ روزه بازخرید دامنه (۳۰ تا ۴۵ روز پس از انقضای دامنه این دوره شروع می‌شود) اقدام به تمدید آن نمایید مبلغی (برای دامنه‌های مختلف این هزینه متفاوت است) به عنوان جریمه دیرکرد به آن تعلق می‌گیرد.
جهت اطلاع از مراحل کامل انتقال دامنه به این لینک مراجعه نمایید.
برای اطلاع از چگونگی بازیابی پاسخ سوال محرمانه در سایت ایرنیک می‌توانید به لینک مراجعه کنید.
رتبه: 5 از 932 رأی