مدیریت سرور

مدیریت سرور

عملکردهای صحیح در تجارت الکترونیک به سلامت و زیرساخت سرورها و مدیریت سرور بستگی دارد و مهمترین و اساسی‌ترین وظیفه مدیران مرکز داده، مدیریت صحیح سرور مجازی می‌باشد. با مدیریت سرور وب‌رمز، سخت‌افزار فیزیکی سرور، کارایی و بهینه‌سازی سرور اختصاصی و نرم‌افزارهای سرور و پایگاه داده‌ها به طور دائم مدیریت و مانیتور می‌شوند. تیم فنی وب‌رمز با بر عهده گرفتن مدیریت اصولی سرور شما و انجام انواع عملیات مانیتورینگ، به روزرسانی یا نگهداری انواع سرورها همواره در کنار شماست.

اصول مدیریت صحیح سرور

اصول مدیریت صحیح سرور

مدیریت و نگهداری سرور شامل نظارت بر سرور و مانیتور نمودن نحوه عملکرد یک سرور خاص و بهبود و بهینه‌سازی عملکرد کل زیرساخت‌های سازمان است. اولین قدم برای حفظ یک محیط کارآمد برای سرورها درک برخی از اصول مدیریتی آن است.

چه کسب‌وکارهایی به خدمات مدیریت و نگهداری سرور نیاز دارند؟

چه کسب‌وکارهایی به خدمات مدیریت و نگهداری سرور نیاز دارند؟

همه افرادی که سرور دارند قطعا به مدیریت آن نیز نیاز دارند. برخی از افراد خود مدیریت و نگهداری سرور را انجام می‌دهند و برخی از افراد این خدمات حرفه‌ای را از شرکت‌های معتبر نظیر ‌‌وب‌رمز دریافت می‌کنند.
استفاده از خدمات مدیریتی برای سرورها مزایای بسیاری دارد و هر کسی اعم از شرکت‌های بزرگ و کوچک، توسعه‌دهندگان وب و طراحان وب، مبتدیان که سرورهای خود را تازه راه‌اندازی نموده‌اند و … می‎توانند از چنین خدماتی استفاده کنند.

ویژگی‌های ابزار مدیریت و مانیتورینگ سرور

لیستی از وظایف مدیریتی که باید روی سرورها انجام شود:

  • بررسی و ‌به‌روزرسانی مجوز دسترسی به سرورها 
  • ‌به‌روزرسانی مداوم سیستم‌ها و نرم افزارهای مورد استفاده
  • راه‌اندازی نرم افزارها و بهینه‌سازی آن‌ها
  • مانیتورینگ سرور از نظر وضعیت و عملکرد 
  • بهینه‌سازی جهت بهبود کارایی
  • فعال‌سازی سیستم هشدار در هنگام قطعی

ابزارهای مانیتورینگ سرور

ابزارهای مانیتورینگ سرور

مانیتورینگ سرور، فرآیند نظارت بر منابع سیستم سرور مانند میزان استفاده از پردازنده، مصرف حافظه، ورودی و خروجی شبکه، مصرف دیسک، فرآیندها و غیره است. نظارت بر عملکرد سرور همچنین به شناسایی سایر مسائل مانند استفاده از منابع، خرابی برنامه و زمان پاسخگویی نرم‌افزارها نیز کمک می‌کند. متخصصان ‌‌وب‌رمز با استفاده از بروزترین ابزارها به‌طور مداوم سرورهای شما را مانیتور می‌کنند.

ادمین سرور کیست؟

ادمین سرور کیست؟

مدیر سرور مسئول سرورهای سازمان است. این فرد با انجام امور ‌به‌روزرسانی و نگهداری، مانیتورینگ سخت‌افزار و نرم‌افزارها، حل مشکلات فنی، نظارت بر سطح فعالیت آن‌ها، حصول اطمینان از امنیت سرور و ایجاد ساختارهای جدید سیستم در صورت لزوم، به طور روزانه از عملکرد و کارآیی آنها اطمینان می‌یابد.

رتبه: 4.8 از 966 رأی