گواهینامه SSL چیست؟

گواهینامه SSL یک استاندارد رمزنگاری اطلاعات است که در واقع اطلاعات مبادله شده میان کاربر و وب سایت به صورت امن کدگذاری می شود و دیگر امکان سوء استفاده و سرقت اطلاعات کاربران وجود نخواهد داشت.

ssl

چرا وب سایت من به گواهینامه SSL نیاز دارد؟

خرید SSL برای سازمان ها و ارگان های دولتی و همچنین سایت های فروشگاهی که امنیت اطلاعات در آنها از اهمیت بالایی برخوردار است، به طور جد پیشنهاد می شود. همچنین به گزارش سایت رسمی گوگل در رتبه بندی وب سایت ها در نمایش نتایج جستجو ، داشتن گواهی امنیتی SSL امتیاز محسوب می شود. و بالاخره مهمترین مزیت گواهینامه امنیتی ایجاد حس اعتماد در مشتری یا کاربر وب سایت شماست؛ چنانچه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران اینماد نیز به وب سایت های داری گواهینامه امنیتی SSL ، نماد اعتماد الکترونیکی 2 ستاره که بالاترین درجه نماد اعتماد الکترونیکی است، اعطا می کند. وب رمز به عنوان یکی از برترین شرکت های ارائه خدمات آنلاین در کشور افتخار دارد این گواهینامه ها را با بالاترین کیفیت ، درجه اعتبار و امنیت ارائه کند. جهت خرید ssl و دریافت مشاوره رایگان، کافیست با کارشناسان فنی وب رمز تماس بگیرید.


انواع گواهینامه ssl

DV یا Domain Validated SSL Certificate

در این نوع گواهینامه ssl تنها راه تایید مالکیت دامنه فقط از طریق ایمیل می باشد و مراحل تایید دیگر و نیز ارائه مدارک خاصی وجود ندارد. این نوع گواهینامه ssl هزینه صدور نسبتا پایینی دارد و همچنین نسبت به انواع گواهینامه ssl دیگر از اعتبار کمتری برخوردار است. معمولا از این نوع گواهینامه ssl برای فروشگاه ها و سایت های کوچک و متوسط استفاده می شود. این نوع گواهینامه ssl تقریبا توسط تمامی مرورگرهای استاندارد وب پشتیبانی می شود و در سریعترین زمان ممکن توسط کارشناسان وب رمز به صورت رایگان بر روی انواع دامنه ملی و بین المللی شما قابل نصب خواهد بود.

OV یا Organization Validated SSL Certificate

در این نوع گواهینامه خرید ssl با تایید مالکیت حقوقی دامنه از طریق مدارک ثبتی و قانونی انجام می شود. لذا برای شرکت ها، سازمان های دولتی و غیر دولتی و به طور کلی هر ارگان دارای مدارک ثبتی حقوقی مناسب است. این نوع گواهینامه ssl دارای قیمت و البته اعتبار به نسبت بالاتری است. گواهینامه OV تقریبا توسط تمامی مرورگرهای استاندارد وب پشتیبانی شده و در مدت 3 الی 4 روز کاری بعد از تاییدمدارک توسط کارشناسان وب رمز به صورت رایگان بر روی انواع دامنه ملی و بین المللی شما قابل نصب خواهد بود.

EV یا Extended Validated SSL Certificate

این نوع گواهینامه ssl همه ویژگی ها و شرایط دریافت گواهینامه OV را دارد با این تفاوت که در هنگام باز شدن وب سایت شما یک نوار تاییدیه سبز رنگ حاوی نام شرکت شما در کنار نوار آدرس مرورگر به نمایش در آمده و موجب ایجاد حس اعتماد بیشتر در ذهن مخاطب وب سایت شما خواهد شد. گواهینامه EV تقریبا بالاترین قیمت و همچنین بالاترین درجه اعتبار را به نسبت سایر انواع گواهینامه های ssl دارا است.

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]