روش انتخاب نام دامنه بهتر

 

راه های پیشنهادی برای داشتن نام اینترنتی بهتر امروزه که اینترنت به سرعت در حال گسترش است داشتن نام دومین مناسب بسیار حائز اهمیت است. چرا که داشتن همین نام دامنه دروازه ای به روی بازدید وب سایت شما خواهد بود.در واقع اگر نام دامنه یا وب سایت شما مناسب باشد دسترسی به آن آسان تر است. سعی کنید از نمایندگی میزبانی وب مناسب برای میزبانی سایت خود استفاده کنید. حال با بررسی چندین نکته راه های مناسب برای داشتن نام دامنه ی بهتر را بررسی  می نماییم.
1.دامنه ی کوتاه: باید به این نکته توجه داشت که  دامین های کوتاه به یاد ماندنی تر هستند و همچنین امکان سوء استفاده (به طریقی که بعدا به آن خواهیم پرداخت) از این دامین های کوتاه کمتر است.
2.دامنه ی تک کلمه ای: اگر از نام دامنه ی یک کلمه ای استفاده شود بهتر است اما این دامنه ها به سرعت اشغال میشوند مخصوصا دامنه com کاملا اشباع شده است.
3.دامنه با معنا : از یک کلمه با معنا استفاده کنید سعی کنید تمام تمرکز خود را در انتخاب کلمه کوتاه و تک کلمه ای جمع آوری کنید.
4. مرتبط با فعالیت: سعی کنید از کلمه ای استفاده کنید که مرتبط با کارتان است در این صورت حتی اگر کسی تا به حال به سایت شما سر نزده باشد هم فقط با  دیدن نام وب سایت شما از حوزه ی فعالیت کاری تان مطلع می شود.
5. املای آسان: سعی کنید از کلماتی که املای سخت و پیچیده ای دارند به طوری که اکثر افراد به اشتباه آن را تایپ می کنند استفاده نکنید و در این صورت راه سوء استفاده را به روی افراد سود جو ببندید. سوء استفاده به این صورت است که اگر شما نامی را برای وب سایت خود انتخاب کنید که از لحاظ املایی پیچیده باشد اگر افراد یک یا دو کلمه را تایپ نکنند یا اضافی تایپ کنند به سایت دیگری  خواهند رفت به طور مثال اگر نام سایت شما Beautifulschool.com باشد وفردی این نام را به صورت com  . biutifulsckoll تایپ کند دیگر سایت شما دیده نخواهد شد و ممکن است کسی از این نام اشتباه برای دیده شدن سایت خود استفاده کند.
6. دقت در انتخاب کلمات: در نام دامنه ی خود حتی المقدور از کلمات فینگلیش استفاده نشود و از معادل انگلیسی آن استفاده کنید تا برای موتورهای جستجو قابل فهم باشد.
7.پسوند دامین: پسوند دامین از اهمیت زیادی برخوردار است. پسوند های com, org, net پر طرفدارترین پسوند های دنیا هستند. البته پسوندir  هم مربوط به کشور ما ایران است. داشتن پسوند com نشان دهنده قدمت بیشتری است . جهت  میزبانی وب لینوکس و هاست ارزان می توانید از سرویس های میزبانی سایت وب رمز استفاده کنید.
8.تلفظ زیبای دامنه: با انتخاب کلمه یا کلمات زیبا و آهنگین میتوانید نام سایت خود را ماندگار تر کنید به طوریکه به آسانی به خاطر سپرده شود. استفاده از ارقام اگر چه بلا مانع است اما دقت کنید از ارقام با مفهوم و مرتبط با سایت استفاده کنید.
9.خط فاصله بین کلمات: اگر از خط فاصله در بین کلمات استفاده کنید اعتبار آدرس شما  کمی کاهش میابد.. زیرا که باید بعد از این که نام دامین خود را به افراد می گویید باید همیشه متذکر شوید که در بین  کلمات باید خط فاصله باشد. در انتخاب نام دامنه نمی توان از کاراکتر هایی  مانند + = |@ # $ . وspace  و بیشتر از 63 کاراکتر استفاده کرد و همچنین باید توجه داشت که نام دامنه با خط تیره شروع نشود و پایان نیابد.
10.عدد و حروف بین اسامی: سعی کنید که در بین کلمات نام دامنه خود از اعداد و ارقام استفاده نکنید جز در موارد خاصی که باعث ایجاد زیبایی در نام دامنه می شود.
11.ترکیب کلمات و حروف به شکل صحیح: همانطور که در موارد قبلی گفته شد سعی کنید از اسامی تک کلمه ای استفاده شود اما اگر مجبور به استفاده از کلمات ترکیبی شدید سعی کنید ترکیب کلمات از نظر دستور زبان دچار مشکل نباشد وخود  کلمات استفاده شده از نظراملایی دچار مشکل نباشند.
12.انتخاب نام برند ها به جای نام های رایج: داشتن نام های معمول و رایج برای نام دامنه ها خصوصا در com بسیار مشکل است چرا که این نام ها به سرعت رزرو میشوند. فرض کنید که شرکتی که حوزه ی فعالیت آن در زمینه ی خرید و فروش ماشین است می خواهد نامی برای سایت خود انتخاب کند. اولین گزینه شاید car.com یا car.ir باشد که به احتمال زیاد این نام ها قبلا ثبت شده اند پس اگر شخص نام برند های موجود در صنعت اتوموبیل و یا اسامی مشهور در این زمینه را انتخاب کند شانس بیشتری هم برای داشتن نام دامنه ی خوب و هم برای بازدید بیشتر خواهد داشت.
13.استفاده کردن از پیشوند ها و پسوند های پیشنهادی: سعی کنید تا جایی که امکان دارد از پیشوند ها و پسوندهایی که خود سایت های ثبت دامنه به شما پیشنهاد می دهند مانند MY, The و غیره استفاده نکنید زیرا این کلمات با وجود کوتاهی و آسانی به راحتی قابل فراموش شدن هستند. سعی کنید به جای استفاده از آن ها، خود کلمات دیگری را امتحان کنید.
14. خود را به .com محدود نکنید: سعی کنید از پسوند هایی که مرتبط با کار شما هستند استفاده کنید و خود را به .com محدود نکنید. به طور مثال اگر در ایران هستید می توانید ازدامنه .ir   استفاده کنید.
15. ثبت حداکثر پسوندها پس از قطعی شدن نام: سعی کنید اگر آدرسی را ثبت کردید حداکثر پسوند های آن را خریداری کنید. به طور مثال .com, .ir, .org,… از این طریق هم راه برای سوء استفاده از سایت های پر بازدید مسدود می شود. لازم به ذکر است که داشتن نام دامنه ای که تمامی موارد بالا را دارا باشد به سختی مححق می شود، اما سعی کنید حتی المقدور در زمان انتخاب نام دامنه این موارد را در نظر داشته باشید.

 

- امتیاز کاربران -
[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *